KLAUZULA INFORMACYJNA

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urzęd. Unii Europ. z dnia 04.05.2016 r. L 119/1), dalej jako „RODO”, informujemy, iż:

1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.5 ust.2 RODO).,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne), ale konieczne w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Klauzula informacyjna znajduje się również w linku „Klauzula informacyjna” (w górnej części strony).

Historia

Publiczne Przedszkole nr 5 w Zduńskiej Woli zostało oddane do użytku 18 listopada 1968 roku jako czterooddziałowa placówka, którą kierowała pani Barbara Kowalczyk. Stanowisko to piastowała do 1972 roku. Patronat nad przedszkolem objęły Zakłady Młynarski.

W latach 1972- 1991 obowiązki dyrektora pełniła pani Domicela Wawrzyniak. W tym czasie patronat nad placówką sprawowały Zakłady Przemysłu Pasmanteryjnego „Lenora”. Od 1991 roku organem prowadzącym przedszkole jest Miasto Zduńska Wola. W latach 1991- 1996 dyrektorem była pani Halina Niedźwiecka.W roku 1996 stanowisko dyrektora objęła pani Elżbieta Gółkowska, która pełniła tą funkcję do roku 2001.Od roku 2001 placówką zarządzała pani Anna Potoniec i funkcję tą sprawowała przez 15 lat. W roku 2016 obowiązki dyrektora objęła pani Aleksandra Najdzionek.
Przedszkole mieści się w wolnostojącym, dwukondygnacyjnym budynku, zlokalizowanym w atrakcyjnym miejscu naszego miasta. Ogromną zaletą był i jest do dziś, duży ogród wyposażony w sprzęt dla dzieci i zieleń.

Na przestrzeni lat w placówce odbyło się szereg remontów z środków budżetowych miasta. W 2004 roku wykonano termomodernizację budynku oraz szereg prac remontowych. Wpłynęło to na poprawę estetyki i funkcjonalności budynku.

Na przestrzeni 50 lat doposażono sale zajęć w nowe meble, zabawki i pomoce dydaktyczne. W swoich działaniach, dyrektorzy we współpracy z organem prowadzącym zmierzali nieustannie do poprawy warunków i wyposażenia placówki. W ostatnich dwóch latach Przedszkole nr 5 zyskało nowe ogrodzenie terenu oraz dokonano modernizacji ciągu komunikacyjnego, co wpłynęło na poprawę bezpieczeństwa osób korzystających z placówki oraz, niewątpliwie, na estetykę otoczenia.

W czasie wieloletniego funkcjonowania placówka chętnie nawiązywała współpracę ze środowiskiem lokalnym w zakresie edukacji, bezpieczeństwa, profilaktyki i promocji zdrowia, pomocy psychologiczno- pedagogicznej oraz rozwijania zainteresowań dzieci.

Przedszkole zatrudnia wysoko wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną i wspaniały personel obsługi.Umiejętności i wiedza nauczycielek pozwalają na pełną realizację zadań, jakie placówka ma do spełnienia.
Każdego roku, nauczyciele uczestniczą w różnych formach doskonalenia zawodowego, co pozwala ciągle poszerzać ofertę dydaktyczną placówki
i uatrakcyjniać pobyt naszym podopiecznym.

Wychowawcy stosują różne formy i metody pracy, wyzwalające aktywność własną dziecka, rozwijające jego zainteresowania oraz indywidualną wrażliwość.
Przez te wszystkie lata nieodzownym elementem prawidłowej działalności placówki była współpraca z rodzicami. Uwidacznia się ona w formie różnych, wspólnych działań typu: udział w uroczystościach, wykonywanie drobnych prac na rzecz dzieci i placówki. Rodzice chętnie pomagają w rozwiązywaniu codziennych problemów placówki, służą wsparciem finansowym, uczestniczą w otwartych zajęciach, dyskutują o problemach natury wychowawczej. Nauczyciele ze swej strony dzielą się z nimi swoją wiedzą na temat wychowania, zachęcając do codziennej pracy z dzieckiem.
Wysoki poziom pracy kadry pedagogicznej jest widoczny podczas udziału w konkursach, przeglądach i festiwalach organizowanych na terenie miasta Zduńska Wola i nie tylko, czego dowodem są liczne podziękowania, dyplomy i nagrody.

Publiczne Przedszkole nr 5 rozwija wszechstronnie zainteresowania dzieci.Biorą one udział w projektach, wycieczkach, spotkaniach z ciekawymi ludźmi, akcjach charytatywnych, happeningach ekologicznych, imprezach okolicznościowych.Od wielu lat nasza placówka podejmuje liczne działania, które mają na celu przybliżenie dzieciom i rodzicom postaci miłych bohaterów opowiadań Czesława Janczarskiego. W codziennej pracy przybliżane są dzieciom utwory pisarza, które charakteryzują się dużymi walorami moralnymi i wychowawczymi. Już 16 lat temu na budynku przedszkola pojawiła pierwsza postać Misia Uszatka witająca dzieci. Przez szereg lat nasi wychowankowie poznawali wiele misiowych postaci i bohaterów. W związku z tym, organizowano wiele konkursów, teatrzyków, zajęć, zabaw, imprez okolicznościowych.W wyniku tych wszystkich działań dzieci wybrały nazwę przedszkola, jest nią ,,Misiowa gromadka”