Drodzy rodzice!!!!

Podczas zawieszenia zajęć w przedszkolu warto zastanowić się w co bawić się w domu, by spędzić ten czas wesoło, mądrze i uniknąć grożącej nam nudy. W tym wpisie znajdziecie kilka pomysłów na to, jak zorganizować czas waszemu dziecku.

W co się bawić w domu? – nauka samodzielności
Życie w biegu determinuje szereg trudności związanych z samodzielnością dzieci. Maluchy często, ze względu na brak czasu, są wyręczane. Ten trudny czas spędzony w domu to dobry czas na to, by nadrobić zaległości i wykorzystać możliwości indywidualnej edukacji rodzica i dziecka, by osiągnąć cele często niedostępne w masowej edukacji.

Trenujmy samodzielność i ćwiczymy:

- wiązanie butów
-zakładanie skarpet
-zapinanie guzików
-dmuchanie nosa
-temperowanie kredek
-odkręcanie i zakręcanie butelek
-korzystanie ze sztućców
-wycinanie z gazet różnych rzeczy

W co się bawić w domu? Zabawy bez przygotowania,warto wykorzystać to, co już mamy:

-gry planszowe;
-puzzle;
-klocki;
-lalki (może potrzebują nowej fryzury?)
-materiał (może coś z niego uszyć? Zrobić strój dla lalki, ubranko dla misia?)
-wspólne czytanie książek.
Ale to są raczej pomysły oczywiste.

Z rzeczy mniej oczywistych, warto:

-stworzyć papierowe modele, zabawki z materiałów recyklingowych;
-posegregować stare zdjęcia;
-stworzyć makietę z kartoników po herbacie;
-przygotować rowery na wiosnę;
-zorganizować rodzinny teatrzyk wykorzystując własnoręcznie przygotowane kukiełki i pacynki;
-zbudować domino z klocków;
-bawić z się w decoupage dekorując drewniane akcesoria kuchenne;
sortować co popadnie: śrubki, choinkowe dekoracje, kredki, klocki, sztućce.

Zachęcamy również rodziców aby korzystać ze stron edukacyjnych na których znajdziecie mnóstwo pomysłów do zabaw, kolorowanek jak również kart pracy do pobrania dla każdej grupy wiekowej:

www.domowyprzedszkolak.pl
www.czasdzieci.pl
www.kiddoland.pl

Doskonałym pomysłem jest skorzystanie z codziennych 15 minutowych zajęć online proponowanych na stronie:

Wypoczywajcie, spędzajcie wspólnie czas ale przede wszystkim dbajcie o swoje zdrowie!

Rodzicu, w razie pytań dotyczących pracy indywidualnej z waszym dzieckiem zachęcamy do kontaktu z nauczycielem poprzez e-dziennik.